MFM-2016: αναθεώρηση του αγώνα Φινλανδία - Ρωσία

Βίντεο: MFM-2016: αναθεώρηση του αγώνα Φινλανδία - Ρωσία

Βίντεο: Φιλανδοί και Δανοί φωνάζουν ρυθμικά το όνομα του Έρικσεν 2024, Ενδέχεται

Στις 28 Δεκεμβρίου, η ρωσική ομάδα χόκεϊ επί πάγου για νέους έπαιξε το δεύτερο της αγώνα στο παγκόσμιο πρωτάθλημα στο Ελσίνκι. Οι αντίπαλοι των Ρώσων ήταν οι οικοδεσπότες του τουρνουά, οι οποίοι νίκησαν τους Λευκορώσους στην πρώτη συνάντηση με σκορ 6: 0.

Η έναρξη του αγώνα ήταν για τους παίκτες του χόκεϊ Suomi. Αυτό ήταν πολύ αναμενόμενο, επειδή οι Φινλανδοί παίζουν στο γήπεδο και είναι ένα από τα αγαπημένα της ομάδας τους. Ένα τόσο ενεργό παιχνίδι υπό πίεση από την εθνική ομάδα της Φινλανδίας απέφερε καρπούς. Ήδη στο πέμπτο λεπτό της συνάντησης, οι φινλανδοί παίκτες χόκεϋ πήραν το προβάδισμα μετά από ένα γκολ από τον Sebastian Aho. Μια γρήγορη επίθεση από τους αντιπάλους μας οδήγησε σε ένα σουτ από τον Γκεόργκιεφ, αλλά ο τερματοφύλακας μας απέκλισε το ξωτικό, αλλά ο επιθετικός της Σουόμι περίμενε ήδη τον τερματισμό στο πλευρό, ο οποίος έστειλε ένα κέλυφος στο γκολ.

Μετά από ένα χαμένο γκολ, οι Ρώσοι προσπάθησαν να μεταφέρουν το παιχνίδι στο μισό του γηπέδου. Ως αποτέλεσμα, οι θάλαμοι του Bragin κατάφεραν να κερδίσουν μια απομάκρυνση. Η αριθμητική πλειοψηφία πραγματοποιήθηκε από τον Kirill Kaprizov στο έβδομο λεπτό.

Το τέλος της περιόδου σηματοδοτήθηκε από ένα άλλο χτύπημα εναντίον της Ρωσίας. Όταν έμεινε λίγο περισσότερο από ένα λεπτό για να παίξει πριν από το διάλειμμα, ο Fin Patrick Laine διόρθωσε τη σφαίρα στο γκολ μετά από ένα σουτ από την μπλε γραμμή. Στο διάλειμμα, οι ομάδες πήγαν 2: 1 υπέρ της Φινλανδίας.

Η ρωσική εθνική ομάδα ξεκίνησε τη δεύτερη περίοδο με τρεις συνεχόμενες ποινές. Στην πρώτη πλειοψηφία, οι φινλανδοί παίκτες χόκεϋ αύξησαν το προβάδισμά τους στο σκορ (3: 1). Αλλά οι Ρώσοι έδειξαν χαρακτήρα. Οι πτέρυγες του Μπράγκιν σημείωσαν στη μειονότητα και έπειτα χτύπησαν δύο φορές το γκολ της Φινλανδίας, έχοντας έναν ακόμη παίκτη. Ο Αντρέι Σβετλάκοφ, ο Πάβελ Κρασκόφσκι και ο Βλαδίσλαβ Καμενέφ διακρίθηκαν. Αλλά αυτοί δεν ήταν όλοι οι στόχοι της περιόδου. Οι Ρώσοι σημείωσαν επίσης το πέμπτο γκολ. Το γκολ σημειώθηκε από τον Alexander Polunin. Έτσι, οι Ρώσοι από το δεύτερο διάλειμμα από το σκορ 1: 3 μετέφεραν τους αριθμούς στον πίνακα αποτελεσμάτων υπέρ τους - 5: 3.

Η φινλανδική εθνική ομάδα ξεκίνησε πάλι τα τελευταία είκοσι λεπτά ενεργά, με αποτέλεσμα το τέταρτο γκολ εναντίον των Ρώσων. Ο Alexi Saarela διακρίθηκε. Μετά το χαμένο γκολ, η ρωσική εθνική ομάδα πρόσθεσε σημαντικά στο παιχνίδι, όλο και πιο συχνά οι Ρώσοι πιέζουν την εθνική ομάδα της Φινλανδίας στο γκολ. Στο 54ο λεπτό, ο Radel Fazleev σημείωσε το έκτο γκολ εναντίον των Φινλανδών.

Μέχρι την τελική σφύριγμα, η βαθμολογία στον πίνακα αποτελεσμάτων δεν άλλαξε. Η ρωσική εθνική ομάδα κέρδισε μια δύσκολη νίκη επί της Φινλανδίας με σκορ 6: 4, δείχνοντας χαρακτήρα και δείχνοντας τις ικανότητες μάχης τους.