Κριτική του αγώνα Ολυμπιακός - Κρασνοντάρ στις 08/21/2019

Βίντεο: Κριτική του αγώνα Ολυμπιακός - Κρασνοντάρ στις 08/21/2019

Βίντεο: Η παρακάμερα του Ολυμπιακός - Κράσνονταρ! / Olympiacos - Krasnodar behind the scenes! 2024, Απρίλιος

Η FC Krasnodar εκπροσωπεί τη Ρωσία στο Champions League το 2019. Και ο επόμενος αντίπαλος του συλλόγου ήταν ο Έλληνας Ολυμπιακός. Ο πρώτος αγώνας πραγματοποιήθηκε στην Ελλάδα. Μπορείτε να διαβάσετε για όλα τα γεγονότα του αγώνα σε αυτήν την κριτική.

Κριτική του αγώνα Olympiacos - Krasnodar στις 2019-21-08

Την περασμένη σεζόν, η FC Krasnodar από την πόλη με το ίδιο όνομα πήρε την τρίτη θέση στο ρωσικό πρωτάθλημα ποδοσφαίρου και έλαβε το δικαίωμα να εκπροσωπεί τη Ρωσία στο Champions League. Ο πρώτος αντίπαλος του ρωσικού συλλόγου ήταν το Πορτογαλικό Πόρτο. Έχοντας κερδίσει συνολικά, ο Κρασνοντάρ προχώρησε. Ο επόμενος αντίπαλος της ομάδας ήταν ο Έλληνας Ολυμπιακός. Οι οπαδοί του Κρασνοντάρ ήλπιζαν για ένα θετικό αποτέλεσμα του αγώνα των δύο γύρων. Σε περίπτωση νίκης, ο Ρώσος σύλλογος μπήκε στο ομαδικό στάδιο του Champions League.

Την Τετάρτη το βράδυ, η Ελλάδα έπαιξε τον πρώτο από τους δύο προγραμματισμένους αγώνες ενάντια στον Ολυμπιακό. Ο Κρασνοντάρ μπήκε στο πεδίο με την ακόλουθη σύνθεση - Safonov, Ramirez, Fjoluson, Spayich, Petrov, Namli, Cabella, De Vilhena, Wanderson, Kambolov, Berg.

Από τα πρώτα λεπτά, το παιχνίδι δεν πήγε υπέρ του ρωσικού συλλόγου. Οι παίκτες του Κρασνοντάρ έκαναν πολλά λάθη στο πέρασμα και σπάνια πλησίασαν το γκολ του αντιπάλου. Ο Ολυμπιακός ενήργησε με μεγαλύτερη αυτοπεποίθηση και συχνά νίκησε τον Matvey Safonov στο τέρμα. Ο τερματοφύλακας έχει πιάσει ή χτυπήσει πολλές μπάλες. Αλλά στο 30ο λεπτό, ο επιθετικός του ελληνικού συλλόγου Guerrero πέτυχε ένα εξαιρετικό λάκτισμα στη γωνία του τέρματος και το σκορ έγινε 1: 0 υπέρ των οικοδεσποτών. Εξετάζοντας αυτές τις στιγμές στο Κρασνοντάρ, ο Ρέμι Καμπέλα τραυματίστηκε και υπήρξε αναγκαστικός αντικαταστάτης. Αντ 'αυτού, ο Christopher Olsson μπήκε στο πεδίο.

Επιπλέον, ο Ολυμπιακός θα μπορούσε να είχε σκοράρει στο πρώτο ημίχρονο. Αλλά σε μερικά επεισόδια ο Κρασνοντάρ ήταν απλώς τυχερός. Στην επίθεση, η ρωσική λέσχη δεν θυμήθηκε για κάτι αξιοσημείωτο στο πρώτο ημίχρονο. Υπήρχε μόνο ένα επικίνδυνο χτύπημα από τον Wanderson.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Κρασνοντάρ βελτιώθηκε επιθετικά. Αλλά η ομάδα ήταν πολύ κουρασμένη και στην άμυνα δεν ενήργησαν. Ακόμη και οι αντικαταστάσεις δεν μπορούσαν να αλλάξουν την πορεία του αποτυχημένου αγώνα. Αλλά ο Ολυμπιακός έπαιξε την αντικατάσταση στο έπακρο. Ο επιτιθέμενος ποδοσφαιριστής Rangelovich μπήκε στο γήπεδο και μετά από λίγα λεπτά καταγράφηκε δύο γκολ ταυτόχρονα. Πρώτον, αύξησε το πλεονέκτημα του Ολυμπιακού σε δύο γκολ σε 78 λεπτά, και στη συνέχεια, σε 85 λεπτά, έφερε τα πράγματα σε ήττα. Το τελευταίο σημείο του αγώνα βγήκε από τον μέσον Podense, ο οποίος σημείωσε το τέταρτο γκολ εναντίον του Safonov στο 89ο λεπτό.

Έτσι, η συνάντηση τελείωσε με την ήττα του Κρασνοντάρ με σκορ 4: 0. Το παιχνίδι επιστροφής θα πραγματοποιηθεί μια εβδομάδα αργότερα στο Κρασνοντάρ, αλλά μετά τον πρώτο αγώνα είναι πολύ δύσκολο να περιμένουμε θαύμα από τη ρωσική ομάδα. Ο Ολυμπιακός έπαιξε πολύ καλύτερα και άξιζε να κερδίσει. Οι ποδοσφαιριστές του Κρασνοντάρ δεν ήταν έτοιμοι για τους αποφασιστικούς αγώνες του Champions League. Δεν έχουν επαρκή εμπειρία σε τέτοιες συναντήσεις. Σε περίπτωση ήττας συνολικά, ο Κρασνοντάρ θα πάει στο ομαδικό στάδιο του Europa League.