Ρωσία - Νότια Κορέα: αυτό που είδε το κοινό στην Cuiaba

Βίντεο: Ρωσία - Νότια Κορέα: αυτό που είδε το κοινό στην Cuiaba

Βίντεο: Ρωσία - ΝΑΤΟ: Σκηνικό πολέμου με σενάρια πυραυλικών επιθέσεων 2024, Ενδέχεται

Για πολλούς Ρώσους οπαδούς ποδοσφαίρου, το Παγκόσμιο Κύπελλο ξεκίνησε μόνο στις 17 Ιουνίου, όταν η ρωσική εθνική ομάδα μπήκε στο γήπεδο στην πόλη Cuiaba της Βραζιλίας για να παίξει τον πρώτο τους αγώνα ενάντια στη Νότια Κορέα. Ήταν το τελευταίο παιχνίδι του πρώτου γύρου στο Ν.

Rossiya - Κορέγια_

Για τους Ρώσους οπαδούς ποδοσφαίρου, το παιχνίδι αποδείχθηκε πολύ νευρικό και τεταμένο, και οι ουδέτεροι θαυμαστές βαριούνται ειλικρινά στα περίπτερα. Ο αγώνας ξεκίνησε πολύ αργά. Ίσως η θερμότητα που επικράτησε στο γήπεδο εμπόδισε τους παίκτες να δείξουν την πλήρη επίθεση τους. Ωστόσο, δεν μπορείτε να κατηγορήσετε τα πάντα για τον καιρό.

Μετά τους πρώτους αγώνες σε όλες τις ομάδες του Παγκόσμιου Κυπέλλου, μπορεί να συναχθεί το συμπέρασμα ότι οι ομάδες χωρίζονται σε πολύ ικανά, ικανά και αδύναμα. Είναι δύσκολο για έναν ουδέτερο θεατή να πει ποια ομάδα θα ταξινομήσει τη Ρωσία και τη Νότια Κορέα. Αξίζει να σημειωθεί, ωστόσο, ότι οι θεατές στα περίπτερα και στις τηλεοράσεις περίμεναν περισσότερα. Το παιχνίδι δεν ήταν πραγματική γιορτή και γιορτή ποδοσφαίρου. Υπήρξε αυστηρή δουλειά στο γήπεδο, οι παίκτες έδωσαν όλη τους τη δύναμη, αλλά και οι δύο ομάδες δεν κατάφεραν να δημιουργήσουν στο πρώτο ημίχρονο. Σπάνιες λήψεις μεγάλου βεληνεκούς, οι διασταυρώσεις από το σετ δεν έφεραν το επιθυμητό αποτέλεσμα σε ένα ή το άλλο. Ως αποτέλεσμα, τα λυπημένα μηδενικά έκαψαν στον πίνακα αποτελεσμάτων μέχρι το διάλειμμα.

Μετά το διάλειμμα, ο ρυθμός δεν αυξήθηκε. Το πρώτο επικίνδυνο χτύπημα στο γκολ έγινε από τους Ρώσους. Ο τερματοφύλακας της Νότιας Κορέας πήρε την μπάλα αφού κλωτσήθηκε έξω από το κουτί. Οι Κορεάτες απάντησαν σε είδος. Ο Igor Akinfeev προσπάθησε να χτυπήσει τις μπάλες μετά από ισχυρές επιθέσεις μεγάλης εμβέλειας. Φαίνεται ότι τίποτα δεν προέβλεπε τα προβλήματα της ρωσικής εθνικής ομάδας, αλλά στο 68ο λεπτό ο Lee Kyung Ho παραδίδει μια άλλη απεργία μεγάλης εμβέλειας και ο τερματοφύλακας της ρωσικής εθνικής ομάδας κάνει ένα τεράστιο λάθος. Η μπάλα γλιστρά από τα χέρια του Akinfeev και διασχίζει προδοτικά τη γραμμή του τέρματος. Οι Κορεάτες πήραν 1 - 0.

Η ρωσική εθνική ομάδα έγινε πιο δραστήρια μετά το γκολ. Οι Ρώσοι άρχισαν να επιτίθενται με μεγάλη επιθυμία. Είναι πιθανό ότι οι αντικαταστάσεις μετά από 60 λεπτά έπαιξαν σημαντικό ρόλο στον αγώνα. Ο Dzagoev και ο Kerzhakov εμφανίστηκαν στο γήπεδο. Αυτοί έπρεπε να αναλάβουν το βάρος της ηγεσίας στις επιθέσεις της ρωσικής ομάδας. Ευτυχώς, οι αντικαταστάσεις λειτούργησαν.

Στα 74 λεπτά ο Kerzhakov συγκρίνει το σκορ αφού χτύπησε τον Dzagoev και τη φασαρία του τερματοφύλακα. 1 - 1 - Οι Ρώσοι οπαδοί αισθάνονται καλύτερα. Μόνο μετά από αυτό το κοινό είδε την πραγματική επιθυμία των Ρώσων να προχωρήσουν. Ωστόσο, δεν κατάφεραν να πετύχουν άλλο γκολ. Πρέπει να παραδεχτούμε ότι οι επιθέσεις των Ρώσων στερούνται ευφυΐας, δημιουργικότητας και δεξιοτήτων.

Το τελικό σκορ της συνάντησης - 1 - 1. Αυτή η κλήρωση έγινε η τρίτη στο τουρνουά. Η Ρωσία και η Νότια Κορέα κερδίζουν έναν βαθμό ο καθένας και είναι ισοπαλία για τη 2η και την 3η θέση στον Όμιλο H, αποδίδοντας την ηγεσία της βελγικής εθνικής ομάδας.