MFM-2015 χόκεϊ επί πάγου: πώς παίχτηκε το παιχνίδι Τσεχία - Ρωσία

Βίντεο: MFM-2015 χόκεϊ επί πάγου: πώς παίχτηκε το παιχνίδι Τσεχία - Ρωσία

Βίντεο: Ο Πούτιν παίζει χόκεϊ επί πάγου στην Κόκκινη Πλατεία 2024, Απρίλιος

Στις πρώτες ώρες της νέας ώρας της Μόσχας το 2015 στην καναδική πόλη του Τορόντο, η ρωσική ομάδα χόκεϊ επί πάγου έπαιξε τον τελικό αγώνα ομαδικού σταδίου του Παγκόσμιου Πρωταθλήματος Νεολαίας. Οι αντίπαλοι των Ρώσων ήταν οι παίκτες χόκεϊ της εθνικής ομάδας της Τσεχίας.

Για την εθνική ομάδα χόκεϊ επί πάγου νεολαίας της Ρωσίας από τη δεύτερη θέση στον Όμιλο Β έως το στάδιο πλέι οφ του MFM-2015, οι Ρώσοι έπρεπε να νικήσουν την τσεχική εθνική ομάδα. Ωστόσο, ο αγώνας ήταν μακριά από τον καλύτερο τρόπο για τους Ρώσους.

Η πρώτη επικίνδυνη επίθεση πραγματοποιήθηκε από τους θαλάμους του Μπράγκιν, αλλά οι Ρώσοι παίκτες χόκεϋ δεν κατάφεραν να πραγματοποιήσουν έξοδο δύο προς ένα. Νέοι παίκτες χόκεϋ της Τσεχικής Δημοκρατίας μετά τα αρχικά πρακτικά της συνάντησης συνηθίστηκαν στον ιστότοπο, κάτι που αντικατοπτρίζεται στα τελικά στατιστικά στοιχεία σχετικά με τα σουτ στο στόχο. Οι Τσέχοι έριξαν τους Ρώσους 4 φορές (12 βολές έναντι 3). Το λογικό αποτέλεσμα της πρώτης περιόδου ήταν το ξόρκι του Patrick Zdragl στο 12ο λεπτό. Το πρώτο τμήμα της συνάντησης έληξε με ένα ελάχιστο πλεονέκτημα της εθνικής ομάδας της Τσεχίας.

Στη δεύτερη περίοδο, η ρωσική ομάδα προσπάθησε να ενεργήσει πιο ενεργά στο γκολ του αντιπάλου, αλλά τίποτα θετικό δεν παρατηρήθηκε στο επιθετικό παιχνίδι της ομάδας μας. Υπήρχαν επίσης προβλήματα στην άμυνα των Ρώσων, που οδήγησαν στη δεύτερη παραδοχή ξωτικό. Ο Pavel Zaha στο 25ο λεπτό αύξησε το πλεονέκτημα των Τσέχων. Μετά από αυτό, οι Ρώσοι κατάφεραν να πάρουν το δικαίωμα σε ελεύθερη ρίψη. Αλλά ο Ιβάν Μπαρμπάσεφ δεν εκμεταλλεύτηκε την κατάσταση. Είναι αλήθεια ότι ο Ρώσος επιθετικός κατάφερε ακόμη να σπάσει το σκορ στη δεύτερη περίοδο. Στο 36ο λεπτό, ο Μπαρμπάσεφ κέρδισε πίσω ένα γκολ. Το γκολ σημειώθηκε όταν η ομάδα μας έπαιξε την πλειοψηφία. Η δεύτερη περίοδος έληξε με ένα ελάχιστο πλεονέκτημα 2: 1 από τους Τσέχους.

Στον τελικό dvadtsatiminutke οι Ρώσοι απέτυχαν να αντισταθμίσουν το κενό στο σκορ, αντίθετα, την τελευταία περίοδο, η ρωσική ομάδα έχασε δύο φορές περισσότερο. Ο Patrick Zdragal στο 43ο λεπτό αύξησε το προβάδισμα της τσεχικής εθνικής ομάδας. Οι Ρώσοι παραδέχτηκαν το τελευταίο γκολ του αγώνα σε ένα κενό δίχτυ την τελευταία στιγμή της συνάντησης. Ο Ondřej Kashe σκόραρε εναντίον της τσεχικής εθνικής ομάδας. Το τελικό σκορ του αγώνα είναι 4: 1 υπέρ της Τσεχικής ομάδας νέων.

Η ήττα της ρωσικής εθνικής ομάδας από την τσεχική ομάδα επέτρεψε στους Ρώσους να πάρουν μόνο την τρίτη θέση στην ομάδα Β. Τώρα οι νεαροί παίκτες χόκεϊ της εθνικής ομάδας των ΗΠΑ θα γίνουν αντίπαλοι των θαλάμων του Μπράγκιν στο προημιτελικό στάδιο.