MFM-2016: αναθεώρηση του αγώνα Ρωσία - Λευκορωσία

Βίντεο: MFM-2016: αναθεώρηση του αγώνα Ρωσία - Λευκορωσία

Βίντεο: Γιώργος Γεωργίου στον Ellada FM 94.3 [1-12-2021] 2024, Απρίλιος

Το ομαδικό στάδιο του Παγκόσμιου Πρωταθλήματος Χόκεϋ Νεολαίας στο Ελσίνκι κερδίζει σταδιακά. Στις 29 Δεκεμβρίου, η ρωσική εθνική ομάδα χόκεϋ έπαιξε τον τρίτο αγώνα τους. Οι αντίπαλοι της κατηγορίας του Valery Bragin ήταν παίκτες χόκεϋ της Λευκορωσίας.

Οι αντίπαλοι των Ρώσων ξεκίνησαν τον αγώνα πιο ενεργά, συχνότερα έμειναν στην αμυντική ζώνη της ομάδας Bragin. Αυτό ήταν εν μέρει συνέπεια της απομάκρυνσης του Ρώσου παίκτη εθνικής ομάδας, ο οποίος έγινε ο πρώτος στη συνάντηση. Για δύο λεπτά από την πλειοψηφία, ο τερματοφύλακας της εθνικής μας ομάδας Samsonov κατάφερε να υπερασπιστεί το γκολ του άθικτο. Στο δέκατο λεπτό της περιόδου, οι Ρώσοι απάντησαν με ένα γκολ στην πλειοψηφία τους. Για άλλη μια φορά, στο τουρνουά, η ρωσική ομάδα νεότητας έδειξε την τάξη τους στην εφαρμογή του πλεονάσματος. Το ξωτικό είναι στον λογαριασμό του Maxim Lazarev. Το δεύτερο γκολ του αγώνα σημειώθηκε επίσης στο παιχνίδι. Είναι ευχάριστο που οι παίκτες της ρωσικής εθνικής ομάδας το έκαναν, για δεύτερη φορά χρησιμοποιώντας την αριθμητική ανωτερότητα (ο συγγραφέας του στόχου ήταν ο Alexander Polunin στο 16ο λεπτό). Το τελικό γκολ στην πρώτη περίοδο σημείωσε ο αρχηγός της ρωσικής εθνικής ομάδας Vladislav Kamenev, ο οποίος κατάφερε να αντικαταστήσει ένα ραβδί μετά από μια ρίψη από την μπλε γραμμή του Ivan Provorov.

Στη δεύτερη περίοδο, το κοινό δεν είδε στόχους. Το παιχνίδι παίχτηκε με μετρημένο ρυθμό με το πλεονέκτημα της ρωσικής εθνικής ομάδας. Σε αντίθεση με την πρώτη περίοδο, στο δεύτερο dvadtsatiminutke δεν υπήρχε σειρά κυρώσεων. Μόνο στο τέλος της περιόδου οι Λευκορώσοι είχαν το δικαίωμα στην πλειοψηφία, αλλά αντί να σπρώχνουν το ρωσικό γκολ, οι ίδιοι παραδέχτηκαν σχεδόν ένα γκολ αφού ο Ivan Provorov πήγε σε ραντεβού με τον τερματοφύλακα.

Στο 47ο λεπτό της συνάντησης, οι παίκτες χόκεϋ της Λευκορωσίας ήταν ακόμη σε θέση να ρίξουν το ξωτικό τους, το οποίο έγινε το μόνο για αυτούς στον αγώνα. Ο Alexey Patsenkin έσπρωξε ένα λαστιχένιο δίσκο πάνω από τη γραμμή τέρματος του Samsonov από ένα μπάλωμα. Ωστόσο, η τελευταία λέξη παρέμεινε με τις κατηγορίες του Valery Bragin. Στο 48ο λεπτό, το τελικό σκορ βρισκόταν στον πίνακα αποτελεσμάτων από τον Alexander Polunin, ο οποίος σημείωσε διπλό στη συνάντηση υπό εξέταση.

Το αποτέλεσμα του αγώνα: η νίκη της ρωσικής εθνικής ομάδας στην τάξη με σκορ 4: 1. Τώρα, για την πρώτη θέση στο γκρουπ, οι Ρώσοι θα πρέπει να νικήσουν την εθνική ομάδα της Σλοβακίας στις 31 Δεκεμβρίου.